Řeheč – obec nepohádky. Osmý ročník literární soutěže vyvrcholí zábavním programem v knihovně

Každoroční zábavní program, který provází vyhlášení výsledků literární soutěže Řehečská slepice, letos svolali pořadatelé ze Sdružení rodáků a přátel Řehče na sobotu 18. dubna do jičínské knihovny Václava Čtvrtka (místo je stejné jako při předchozích ročnících). Doprovodný program nese název Za devatero Řehčemi bylo nebylo…!Divákům se představí pohádkově-nepohádkové postavy z netradičních řehečských (ne)pohádek. Možná přijde i moderní pohádkový dědeček, ale v každém případě se pořadatelé pokusí opět vtáhnout diváky do svých humorných fantazií, ve kterých je Řeheč středem zeměkoule nebo ještě raději vesmíru.

Literární soutěže se letos zúčastnilo rekordních 49 autorů a autorek, kteří zaslali celkem 65 příspěvků. Porota vybrala celkem 16 prací, které ocenila cenou, čestným uznáním či zvláštní cenou. Oceněné práce budou uveřejněny ve sborníku soutěže, který bude k dispozici na závěrečném vyhlášení v Jičíně.

Program Řehečské slepice začíná v sobotu 18. dubna 2009 ve 13.30 hodin v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, Denisova ulice 400. Místo konání je v dosahu autobusového i vlakového nádraží.

– odkaz na stránky knihovny Václava Čtvrtka
– poloha knihovny Václava Čtvrtka na mapě
– celková orientační mapa Jičína s vyznačením polohy knihovny

Napsat komentář