Program 6. ročníku literární soutěže Řehečská slepice (2007)

Téma ročníku: Světová výstava Řexpo 2007
Místo konání: Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

Vyhlášení výsledků šestého ročníku literární soutěže Řehečská slepice byl doprovázen programem tématicky zaměřeným na fiktivní scětovou výstavu vědy a techniky s názvem Řexpo 2007.Jejího slavnostního zahájení přestřižením pásky se ujal známý řehečský antiekologický aktivista Hans Sykora, kterého poté zástupce francouzského nadnárodního koncernu Bujon (výslovnost: byžon) seznámil na názorném modelu s projektem ekologicky bezpečné atomové elektrárny.

Jako další bod na programu bylo udílení tzv. Krasavcových cen, tedy ocenění, kterými jsou odměňováni nejvýzbnamnější řehečsští vědci, vynálezci a objevitelé na poli techniky, pokroku a rozvoje. Oceněným byl nakonec pan Jozev dŘevník Borovský, za jeho vynález způsobu dodržování pokojné atmosféry v nápravných zařízeních prostřednictvím důmysleného hlavolamu.

Poté přišlel na řadu pan Magor Boleslav Puntičkář a první lekce jeho pozoruhodného kurzu pro začínající vynálezce. Následován byl literární okénkem, ve kterém byly divákům představeny nové knižní počiny řehečskejho Hejtmana Ferdinanda krasavce.

Slova se dále ujal předseda a preventista řehečského Sboru dobrovolného hasiče, pan Václav Požár prostřední, který diváky seznáml s novinkami v oblasti označování zápalek a jejich správného používání. Na závěr vystoupil ekonomický ředitel finsko-řehečské společnosti EuroVorvaň, vyrábějící pracholapy, pan ing. Matějislav Cöhëlö, který divákům předvedl několik důmyslných triků, pomocí kterých se podařilo společnosti EuroVorvaň dosáhnout pozoruhodné obchodní bilance.

Ve druhé části pak vystoupila se svým hudebním programem skupina hudebníků, známá jako Řehečské kvarteto a společně s diváky si zahrálo a zapělo několik tradičních lidových písniček.

Napsat komentář